Şirket Profili

1995 yılında Polkar Polyester Ürünleri Ltd. Şti. ünvanı ile kurulan firmamız geçen yıllar içerisinde sürekli gelişerek ve güçlenerek CTP sektörünün öncü isimleri arasında yer almayı başarmıştır.  Firmamızın ünvanı 2006 yılında Polkar Polyester Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. olarak değişmiş olup, halen faaliyetlerine bu ünvan ile sürdürmektedir.

Çalışmalarına İzmir Ulukent bölgesinde başlayan firmamız artan üretim taleplerini karşılayabilme amacı ile 2008 yılında kendi üretim tesisisine ilave olarak yeni üretim ve idari binası yatırımı gerçekleştirmiş ve üretim sahasını genişletmiştir.  Son yapılan yatırımlar ile toplam fabrika alanı 4.000 m² kapalı, 4.000 m² açık alan olmak üzere toplam 8.000 m² alana yükselmiştir.

Polkar A.Ş. üretim faaliyetlerini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi güvencesi ile El yatırması ve RTM olarak gerçekleştirmekte olup, yakın bir gelecekte SMC üretim teknolojisini de bünyesine katacaktır.  Polkar A.Ş. otomotiv ve demiryolu sektörüne hizmet etmekte olup ayrıca Hafif Ticari Araçlar için dizayn edilen Modüler İzolasyonda Türkiye’ nin ilk ve tek markasıdır.

Polkar A.Ş. sahip olduğu bilgi birikimi, deneyimli üretim kadrosu ve müşteri odaklı yönetim yapısıyla, sektöründe güvenilir çözüm ortağı olarak yerini almıştır.

Yapılan teknolojik yatırımlar ve günden güne gelişen kalite standartlarıyla Polkar A.Ş. kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir firmadır.